Четвер, 28 березня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
22 березня 2023

ТЕРМІНОВЕ (СИГНАЛІЗАЦІЙНЕ) ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД 22.03.2023

 Рання весна – один із найвідповідальніших періодів у догляді за деревами, коли обов’язково потрібно починати роботи із захисту плодових насаджень від хвороб та шкідників.

 Перше обприскування саду — найважливіше, і робити його слід обов’язково. Воно проводиться ранньою весною до початку набрякання бруньок на рослинах при середньодобових температурах не нижче +4 ºС. Хорошим профілактичним заходом є обприскування дерев і чагарників ще до розпускання бруньок 3% розчином бордоської рідини – розчином мідного купоросу у вапняному молоці (300 г мідного купоросу і 330 г негашеного вапна на 10 л води). Обробіток проводять з розрахунку 2 л на молоде дерево (до 6 років), не більше 10 л на дерево, що плодоносить, 1,0 і 1,5 л на кущі аґрусу та смородини, відповідно 2,0 л на 10 кущів малини, 1,5 л на 10 кв.м. винограду. 

   За температури повітря +7-8 ºС розпочинається розвиток комплексу шкідників саду (щитівки, попелиці, кліщі, медяниці, тощо), а за температури повітря  +12 – 14 ºС настає період початку їх активної шкодочинності.  У цей період активізуються збудники хвороб саду, розпочинається ріст мохів та лишайників.

  Друге обприскування саду навесні здійснюється «по зеленому конусу». Рекомендується застосування препаратів у вигляді бакових сумішей з фунгіцидів та інсектицидів, що дозволяє зменшити кількість обробок. 

  Третє обприскування — «по рожевому бутону»,  як проти шкідників, так і проти хвороб проводять на початку розпускання бруньок одним із дозволених препаратів відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Можна застосовувати ті ж бакові суміші.

  Четверте обприскування саду проводиться баковими сумішами відразу після закінчення цвітіння. Також в цей період на штамби яблуні накладають ловчі пояси, світлові, харчові й феромонові пастки проти яблуневої плодожерки. Шкідників, які попалися в нього, видаляють кожні 4 дні.     

  Обробітки необхідно проводити в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години. Не менше як за дві доби, про час та місце  проведення обробітків необхідно обов`язково повідомити органи місцевого самоврядування та пасічників. При роботі з пестицидами необхідно суворо дотримуватись регламентів застосування препаратів, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.