Четвер, 28 березня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
06 травня 2022

ТЕРМІНОВЕ (сигналізаційне повідомлення). Оленка волохата (EPICOMETIS HIRTA PODA)

За даними спеціалістів відділу прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків управління фітосанітарної безпеки у садах Луцького та Ковельського районів виявлений небезпечний шкідник – поліфаг – бронзівка волохата, або оленка волохата. 

Жуки чорні, покриті густими сірими волосками, на надкрилах білі плями, довжина – 8-13 мм. Зимують вони в ґрунті. Жуки літають в теплі сонячні дні. 

Шкодять жуки, які ранньою весною виходять з ґрунту і живляться пиляками та маточками перших квітучих рослин (кульбаба, тюльпани, нарциси), а пізніше переходять на квітучі плодові дерева та ягідники (абрикос, персик, слива, вишня, груша, яблуня, суниця).

За лічені години об'їдають цвіт, тим самим знищують майбутній врожай. В холодну похмуру погоду дорослі комахи не активні, ховаються в ґрунті. Значні пошкодження цей шкідник завдає в посушливі роки. Після цвітіння садів оленка волохата мігрує на поля і живиться квітами злаків, рослинами родини хрестоцвітих та інших культур.

Для зменшення шкідливості на присадибних ділянках можливо проводити струшування жуків з плодових дерев з попереднім обприскуванням холодною водою (жуки стають в’ялими і не злітають), встановлюють пастки – яскраві сині коритця чи миски з холодною водою (жуків приваблює синій колір) з наступним збиранням і знищенням шкідника. До цвітіння саду рекомендується обробити ґрунт під деревами інсектицидами.

Для боротьби з оленкою волохатою рекомендовано застосовувати препарати, дозволені для використання відповідно до «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні». 

Під час роботи з пестицидами потрібно суворо дотримуватись правил техніки безпеки та регламентів їх застосування!!!

 

За консультаціями щодо проведення обстежень та застосування препаратів звертатись в управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області та спеціалістів управління фітосанітарної безпеки у районах.