Четвер, 7 липня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
20 червня 2022

ТЕРМІНОВЕ (СИГНАЛІЗАЦІЙНЕ) ПОВІДОМЛЕННЯ Білокрилка

На невеликих ділянках капусти особистих селянських господарств Володимир-Волинського та Луцького районів спостерігається початок заселення рослин шкідником – білокрилкою. Цього року поява шкідника відмічена у ті ж строки, що і минулого року. При сприятливих умовах ареал поширення та чисельність шкідника будуть збільшуватися. 

Шкідник на всіх стадіях небезпечний для рослини. На нижній частині листків легко помітити велику кількість личинок. При температурі 21-23 оС і відносній вологості повітря 60-70% цикл розвитку одного покоління завершується протягом 23-25 днів. За рік шкідник може дати до 12 поколінь. Яйця самка відкладає на нижньому боці листків. Личинки відродившись, харчуються соком рослин, виділяючи липку солодку масу, на якій розмножуються сажкові гриби. Листки скручуються, рослини в’януть і при сильному пошкодженні гинуть. 

Для  регулювання чисельності білокрилки на овочевих культурах велике значення мають систематичні спостереження, виявлення та ліквідація первинних вогнищ. Обприскування рослин треба починати при першій появі шкідника, застосовуючи інсектициди в певному чергуванні або в поєднанні.  

Боротьба з білокрилкою на капусті буде ефективною, якщо заходи будуть проводитися з урахуванням того, що шкідник розташовується на нижній поверхні капустяного листа, та ефективними є композиції інсектицидів з обов’язковим додаванням прилипача.  

В умовах закритого ґрунту ефективним є застосування біологічного методу захисту рослин: паразита енкарзії, хижака макрофуса, грибних біопрепаратів.  

При роботі з пестицидами необхідно суворо дотримуватись регламентів їх застосування, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.