Неділя, 4 червня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
17 січня 2022

Про порушення постанови Уряду з регулювання цін на соціально значущі продукти можна повідомляти Держпродспоживслужбу

Головний спеціаліст сектору контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Інна Лаврінок у студії Конкурент TV - про запроваджене Кабміном державне регулювання цін на низку продуктів харчування.

Як зазначила Інна Лаврінок, державне регулювання цін на соціально значущі продукти  затверджене ще у на початку пандемії, у квітні 2020 року.

Так, згідно з постановою №341 до переліку регульованих продуктів увійшли, зокрема, цукор, гречка, борошно, макаронні вироби, молоко (жирність - 2,5 %), масло ( жирність - 72,5%), а  також товари протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню COVID-19.

Було передбачено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють реалізацію такої продукції,  декларуватимуть намір збільшення ціни більше ніж на 5%. На сайті Держпродспоживслужби було створено Реєстр роздрібних цін . Тож суб’єкти господарювання зобов’язані  внести туди всі позиції з цього переліку, зафіксувати ціни до та після  декларування і лише після цього  застосовувати зміни із врахуванням того, що зі зростанням ціни на більше ніж 5%,  реалізовувати продукцію  можна тільки через три дні,  якщо на 10% -  через 14 днів і  на більш ніж 15% - через 30 днів.  

Про те, що саме змінилося для споживачів та суб'єктів господарювання відповідно до  нової  постанови Уряду від 12 січня цього року, функції конролю Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області за дотриманням постанов Уряду з регулювання цін, зокрема, відповідальність керівників підприємств, штрафи за порушення та інше – Інна Лаврінок у програмі Конкурент TV.

  

Звертайтеся до нас, якщо помітили порушення! Можна направити скаргу  з  підтвердженням ( чеком) на нашу адресу. 

Головне управління Держпродспоживслужби у Волинській області: вул. Поліська Січ 10, Луцьк, 

тел.: +380 332 772410, post@voldpss.gov.ua

 

Посилання на програму: https://www.youtube.com/watch?v=IiVlopSyS6I