П'ятниця, 20 травня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
21 січня 2022

На території Видричівського старостинського округу запроваджено карантинні обмеження через сказ лисиці, яку вполював місцевий мисливець

Сказ виявлений у лисиці, яку в урочищі  «Бабин ніс» поблизу села Видричі Камінь-Каширської територіальної громади 16 січня вполював один з місцевих мисливців. Епізоотичне розслідування провели  спеціалісти Камінь-Каширської районної державної лікарні ветеринарної медицини. Захворювання 19 січня 2022 року підтвердила Волинська регіональна лабораторія Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

На засіданні державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Камінь-Каширській райдержадміністрації, що була скликана з цього приводу, виконуючий обов’язки начальника Камінь-Каширського управління Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Григорій Дуда розповів про епізоотичну ситуацію щодо сказу тварин та комплекс дій щодо боротьби з цим захворюванням.

На засіданні комісії було вирішено оголосити  урочище «Бабин ніс» Видричівського старостинського округу неблагополучним щодо сказу тварин і затверджено низку заходів.

Зокрема, вилучити безпритульних собак і котів на території неблагополучної зони, провести роз’яснювальну роботу серед місцевого населення про небезпечність сказу для людей і тварин, а також про дотримання правил утримання собак і котів у приватних господарствах.  У селі Видричі розпочалися  профілактичні щеплення проти сказу всіх сприятливих до захворювання тварин.

Карантинні обмеження  будуть зняті через два місяці з дня останнього випадку захворювання та загибелі тварин на сказ.

 

Сказ – дуже небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини. Характеризується гострим перебігом, ураженням нервової системи і закінчується летально. Основним джерелом захворювання є хворі на сказ тварини, зокрема, лисиці. Особливістю сказу природного типу є формування зон стійкого неблагополуччя. Враховуючи природне поширення сказу тварин, заходи щодо боротьби з ним здійснюються комплексно органами державної ветеринарної медицини, охорони здоров’я, житлово-комунального та лісового господарства, товариством мисливців під керівництвом протиепізоотичних комісій і органів державної влади.