Вівторок, 7 лютого
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
20 січня 2023

ІДЕНТИФІКАЦІЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТВАРИН

В Україні працює система ідентифікації тварин, а саме Єдиний державний реєстр тварин, який забезпечує  епізоотичне благополуччя та  безпечність харчових продуктів для населення, а  також він  є основним   механізмом простежуваності за обігом сільськогосподарських тварин та продукції тваринного походження.

Єдиний державний реєстр тварин – це електронна база даних про ідентифікованих сільськогосподарських тварин (велика рогата худоба, коні, свині, вівці, кози), їх власників, господарства, переміщення, забій, утилізацію, загибель, падіж таких тварин, до якої зобов’язані подавати інформацію юридичні та фізичні особи, які провадять діяльність з: 

- розведення та утримання тварин;

- забою та утилізації тварин;

- продажу тварин, надання послуг зі штучного осіменіння та організації виставок тварин.

До відома. Адміністратором Реєстру тварин є Держпродспоживслужба. Комплекс робіт з реєстрації та ідентифікації тварин виконує державне підприємство «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин», що належить до сфери управління Держпродспоживслужби. Для реєстрації даних про ідентифіковану тварину та господарство в Реєстрі тварин суб’єктам господарювання потрібно звертатися за місцем реєстрації: 

- фізичним особам – в державну установу ветеринарної медицини;

- юридичним особам – до філії ДП «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин».