П'ятниця, 31 березня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління

Звіт про виконання річного плану заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності за 2018 рік.

Відповідно до затвердженого Плану заходів державного нагляду (контролю) з питань дотримання вимог, щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін у 2018 році заплановано проведення контрольно-перевірочних заходів по 23 суб’єктах господарювання.

Проте, враховуючи вимоги Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 03.11.2016 року №1728 – VII, яким встановлено мораторій на проведення планових заходів – сектором контролю за регульованими цінами планові перевірки не проводились.

З початку року вищезазначеним сектором проведено 7 позапланових перевірок  з питань дотримання законодавства про ціни та ціноутворення. За результатами контрольно-перевірочних заходів винесено приписи, щодо усунення виявлених порушень в сфері надання житлово-комунальних послуг по 2 підприємствах (Володимир-Волинськтеплокомуненерго та ЛК ЖЕК №8 ЖБК м. Луцьк). Також, за результатами перевірки ЛК ЖЕК №8 ЖБК винесено припис Луцькій міській Раді з вимогою відмінити Рішення Виконавчого комітету Луцької міської Ради від 04.07.2018 року №402-1 «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 24.01.2018 року №20-1 та зобов’язати комунальні підприємства м. Луцька, які прийняли до виконання вищезазначене Рішення виконавчого комітету провести перерахунок вартості послуги з утримання будинку.

Також, сектором контролю за регульованими цінами, на виконання доручення Віце - Прем‘єр – міністра України Розенка В.П. від 11.04.2017 року   постійно здійснюється моніторинг цін на лікарські засоби, які внесено до реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, відповідно до Наказу МОЗ України №360 від 03.04.2017 року та беруть участь в урядовій програмі «Доступні ліки».

Щомісячно аналізуються ціни орієнтовно по 70  аптечних закладах, якими реалізується такі лікарські засоби та застосовується більше ніж 1200 різних цінових позицій.

Крім того, з початку року працівниками сектору розглянуто та надано роз’яснень на 11 звернень громадян та організацій. Також, з метою популяризації Держпродспоживслужби та надання роз’яснень, щодо її повноважень проведено 8 засідань круглих столів за участю представників бізнесу, органів місцевого самоврядування та пересічних громадян та оприлюднено на сайті 18 статей на тему державного контролю за цінами та формуванням тарифів на житлово-комунальні послуги, ліки  та ін.